Korzyści z wykorzystania książki “To się czyta 2” w szkołach branżowych pierwszego stopnia

Korzyści z wykorzystania książki “To się czyta 2” w szkołach branżowych pierwszego stopnia

Daniel 27 lipca 2022

Nauka języka polskiego w szkołach to nie tylko ortografia i budowanie samodzielnych wypowiedzi. Nauczyciele wymagają poznawania dawnych dzieł literatury oraz analizy postaw bohaterów występujących w powieściach i opowiadaniach. Doskonałą pomocą dydaktyczną przeznaczoną do stosowania w szkołach branżowych pierwszego stopnia jest książka “To się czyta 2 szybka wysyłka” opracowana przez wydawnictwo Nowa Era.

Historia literatury i współczesne dzieła sztuki

Podręcznik “To się czyta 2” został przygotowany we współpracy z następującymi autorami: Agnieszką Ciesielską, Anną Klimowicz i Joanną Ginter. Przedstawia dzieła literackie w odniesieniu do współczesnych problemów, które mogą być bliskie młodzieży. W treści znajdziemy nawiązania do nowoczesnych utworów kinematografii, w tym popularnych filmów i seriali. Ponadto uczniowie mogą zapoznać się z wybranymi dziełami malarskimi oraz instalacjami artystycznymi obecnymi w muzeach. Są one często przedmiotem zainteresowania mediów, a więc może to być pretekst do interesujących dyskusji w grupie rówieśników na zajęciach w szkole. W ten sposób uczniowie mogą przekonać się, że dzieła literackie mają bezpośredni związek z ich życiem.

Samodzielne rozszerzanie wiedzy uczniów

Wydawnictwo Nowa Era od lat oferuje podręczniki szkolne charakteryzujące się nowoczesnym wyglądem, a jednocześnie mają one wysoki poziom merytoryczny. Dotyczy to również podręcznika “To się czyta 2”. Autorzy zdecydowali się na zastosowanie nowoczesnego układu przypominającego czasopismo lub serwis internetowy. Na każdej stronie widoczna jest ilustracja lub komentarz ułatwiający zrozumienie tematu lekcji. Dodatkowo po każdym ważnym dziale zamieszczone są podsumowania oraz ćwiczenia powtórzeniowe. Pozwalają one na samodzielne sprawdzenie swojego aktualnego poziomu wiedzy przez uczniów.

Podręcznik “To się czyta 2” uzyskuje pozytywne opinie specjalistów, a także samych uczniów. Zwracają oni uwagę na to, że książka nawiązuje zarówno do literatury polskiej, jak i światowej. Jest przyjazny w użyciu i zachęca do dalszego rozszerzania wiedzy. Jest to doskonała pozycja dla osób wiążących swoją przyszłość z naukami humanistycznymi.